You are currently viewing Uživatelská recenze: Ferrino Blouberg dámske kalhoty

Uživatelská recenze: Ferrino Blouberg dámske kalhoty

Při svém desetidenním červencovém pobytu v Estonsku a čtyřdenním srpnovém pobytu v Krkonoších jsem měla možnost otestovat dámské kalhoty Blouberg od firmy Ferrino. A musím říct, že mě velice mile překvapily.

2016_07_03-den-druhy-vilsandi-ii-35

Již delší dobu jsem se poohlížena po kalhotách, které by splňovaly dvě důležité funkce pro treking a kempování, a to prodyšnost a zároveň odolnost vůči větru a dešti.  A kalhoty Blouberg jsou přesně takové.

Kalhoty mají černou barvu, jsou elastické a příjemně přiléhavé. Velmi praktické je stahování v pase, které umožňuje přizpůsobení velikosti kalhot, přímo na tělo.

2016_07_08-den-sedmy-laahema-a-tartu-4 Velice vkusné jsou ploché švy kalhot, které se ovšem ukázaly jako nepříliš praktické, jelikož se často zadrhávaly o suché zipy jiných částí mého oblečení, a tak se z nich vytahaly nitky, zejména na bocích a v oblasti třísel, kde se nohavice třely během chůze.

2016_07_08-den-sedmy-laahema-a-tartu-21

Jinak je ovšem vnější materiál Tactel skvěle odolný a tak naprosto vyhovující. Hojně jsem také využila poměrně hluboké boční kapsy. Každý, kdo ví, jakáúskalí přináší balení všech věcí nezbytných pro pěší turistiku, rovněž pozitivně ohodnotí skladnost a hmotnost kalhot, která je něco málo přes 300g.

2016_07_08-den-sedmy-laahema-a-tartu-3

Červencové počasí v Estonsku může mít mnoho forem, zvláště pak na ostrově Saaremaa, kde jsem pobývala nejdéle. Přes den se teplota pohybovala okolo příjemných 20ti stupňů, ovšem poměrně rychle se střídal prudký vítr a zatažená obloha, a žhnoucí slunce bez jediného mráčku. Proto cestující skutečně ocení oblečení, ve kterém mu nebude zbytečné horko a na druhou stranu mu nebude zima, pokud se rychle ochladí. Kalhoty Blouberg jsou vyrobené tak, aby byly odolné proti větru. Dále pak vnitřní materiál Coolmax zajišťuje skvělou termoregulaci a odvádí páry z povrchu těla. Potěšila mě schopnost kalhot odpuzovat vodu, během jarního, případně letního deště jsou velice praktické, rychle schnou, přizpůsobí se tedy téměř jakémukoli počasí, v těchto ročních obdobích.

2016_07_04-den-treti-kuressaree-a-kajaky-iii-1

Kalhoty se pro mě staly nezbytnou součástí mé výbavy, v Čechách se dají nosit v podstatě celé tři roční období a i v severněji položené zemi jakou je Estonsko, obstály na jedničku. Jedinou vadou jsou jim momentálně ony švy, jejichž poškození je ovšem pouze vadou estetickou, nikoli co do funkčnosti materiálu.

Napsat komentář